Sestava:Chlupáček-Procházka(C)Mišta-,Marek,Svoboda,Votava,Zelený,Tymkovič

Rozhodčí: Denev

Branky: Svoboda,Zelený,Votava – Uher 2x,Smolík,Coufal

Komentář:

Tak a máme za sebou poslední zápas jarní sezóny 2010. Posledním soupeřem nám byl tým Imtecu. Za tento tým hrají naši spoluhráči s velké kopané a tak jsme se neměli moc čím překvapovat. Od začátku utkaní se hrál velmi útočný fotbal na obou stranách. Do dvou brankového vedení se dostal Imtec, když nejprve Uher využil rychlého rozehraní trestného kopu Plačkem a poté Smolík vypustil ze své kopačky jestřebské bodlo. Do poločasu jsme ještě dokázali vyrovnat nejprve Votava prostřelit brankáře Vrzala z blízka a poté Svoboda krásnou střelou z dálky vyrovnal. Na konci poločasu jsme mohli strhnout vedení na naši stranu to by však, ale Zelený musel s Markovou přihrávkou naložit jinak. Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu pouze tím rozdílem, že jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku a Imtec dvě. Nejprve strhl vedení na stranu Imtecu Coufal 2:3. Zelenému se však tento stav nelíbil a za minutu to bylo 3:3. Po té měl velkou šanci Marek přehodil Vrzala, ale bohužel míč skončil na horní tyči. 5 minutek před koncem jsme neuhlídali mladíčka Imtecu Uhra a ten druhým gólem v zápase dal výsledku konečnou podobu 3:4.

Napsali o zápase: Doubrava ještě v poločase sahala po bodu. Ovšem do konce zápasu nedokázala udržet krok a smolně prohrála. V tabulce ale skončila na krásném 3. místě.

10.Kolo 10.6.2010

FC Finlandia Doubrava "A" : FC Lontov

Výsledek: 3:4( 3:2)

Sestava:Chlupáček-Kousal,Procházka(C)Mišta-,Marek,Svoboda,Votava,Zelený,Tymkovič

Branky: Marek,Tymkovič,Votava – Trtík 2x, Kučera, Bulant

Komentář:

Za teplého dusného počasí se odehrál zápas s FC Lontov. Proti týmu, který byl a možná ještě je namočený v sestupových vodách jsme zápas totálně nezvládli, i když jsme po poločase ještě vedli 3:2. V tomto zápase nám chyběla ta fotbalová jednoduchost, kterou jsme předváděli v posledních 3 utkáních. Ve hře byl chaos a hodně nepřesností. Soupeř oproti nám bojoval a šel si pro vítězství. Nevím jestli jsme soupeře podcenili, ale pánové takhle se o postup nehraje, ale na druhou stranu jsme před sezónní cíl dokázali splnit už jedno kolo před koncem, i když jsme prohráli, cíl umístit se do 3 místa je splněn.

Lukáš Paiskr napsal o utkání:

Lontov valí na 120%. V 9. kole si vyšlápl na lídra tabulky, tentokrát to odnesla Doubrava. Poločas patřil ještě Doubravě, ale s tím se hráči Lontova nesmířili. Zapnuli na plné obrátky a zápas otočili ve svůj prospěch. Lontov tak na chvíli odskočil od sestupových pozic a zdramatizoval celé dění soutěže.

9.Kolo 3.6.2010

FC Finlandia Doubrava "A" : SK Máma

Výsledek: 6:0( 2:0)

Rozhodčí: Paiskr

Branky: Marek 2x,Zelený 2x,Tymkovič,Votava

Komentář:

V devátém kole III. Legea ligy jsme se utkali s týmem SK Mámy. V předchozích dvou sezónách jsme dokázali hráče Mámy vždy přehrát. Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude na hřišti kralovat. Zatlačili jsme hráče Mámy na jejich půlku a začali jsem okupovat jejich branku, kterou hájil brankář Lopatka. První branku utkání vstřelil Marek 1:0. O minutu později vzal Marek míč přešel přes hráče našel volného Zeleného, který krásně uklidil míč pod břevno 2:0. Tímto výsledkem také poločas skončil, i když jsme měli ještě nespočet šancí, které jsme opět nedokázali proměnit L. Taktéž druhý poločas se hrál pod naší taktovkou. Na 3:0 zvyšoval opět Zelený, po přihrávce Marka uklidil míč do sítě. Na další gól jsme nemuseli dlouho čekat, Svoboda nádherně rozehrál roh a Tymkovič nekompromisní střelou do šibenice zvyšoval na 4:0. O zbylé dva góly se postaral Marek a Votava. Marek zvyšoval na 5:0 , když si počkal na odražený míč, který poslal už za bezmocného Lopatku. Votava střeli svůj 6 gól sezóny po závaru pře brankou 6:0. Na tomto gólu má velkou zásluhu náš kapitán Pavel „Fernet“ Procházka, tento gól totiž padl po jeho neúprosné bojovnosti. A však Fernet se také mohl zapsat do listiny střelců, kdyby měl alespoň trochu toho štěstíčka J. Musím také vyzdvihnou práci naší obrany, která v čele s gólmanem Chlupáčkem, už dva zápasy nebyla pokořena. Jen tak dál chlapci a bedna je naše!!

8.Kolo 27.5.2010

FC Finlandia Doubrava "A" : HK 3Nicom

Výsledek: 2:0( 1:0)

Sestava:Chlupáček-Kousal,Procházka(C)-,Marek,,Koníř,Votava,Duchoň

Branky: Marek, Koníř

Komentář:

Proti aktuálně druhému celku tabulky jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání a to nám ještě přišel pomoci hráč naší rezervy. Od úvodu utkání jsme šli do soupeře tvrdě, k ničemu jsme je nepouštěli a vyčkávali jsme na naší šanci. V 15 minutě první půle obral Marek soupeře na půli hřiště o balón, společně s Votavou postupoval na branku soupeře rozhodl se vystřelit a bylo z toho vedení 1:0. Do konce poločasu jsme měli ještě řadů šancí, ale bohužel jsme už nedokázali překonat brankáře HK 3Nicom. V druhém poločase hráli stejně jako v prvním. Naše tvrdá hra soupeři nevyhovovala a často se pouštěl do hádek!! Naší odpovědí na jejich věčný pláč bylo přidání druhé branky. Koníř tvrdě zabojoval před brankou a bylo to 2:0. Zbytek utkání jsme hru kontrolovali a když už jsme přece udělali nějakou tu chybičku tak jsme za sebou měli skvěle chytajícího brankáře Chlupáčka.

Vyhráli jsme zaslouženě, jelikož soupeř byl opravdu hodně odevzdaný!!!

7.Kolo 20.5.2010

FC Finlandia Doubrava "A" : ZŠT  „A“

Výsledek: 3:1( 2:0)

Sestava:Chlupáček,Kousal,Procházka(C),Mišta,Marek,Svoboda,Koníř,Votava,Jaša

Rozhodčí: Hájek

Branky: Jaša 3x – Kosák

Komentář: Po vítězství našich hokejistů ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Finsku jsme nastoupili proti nepříjemnému soupeři ZŠT. Hráči ZŠT prozatím dokázali získat 9 bodů. To znamenalo , že jestli nechceme, aby nás soupeř přeskočil v tabulce musíme nekompromisně bodovat. Od úvodního hvizdu rozhodčího Hájka jsme drželi míč na našich kopačkách a pokoušeli jsme se ohrožovat gólmana hostí.

Soupeř ohrožoval naší branku jenom výjimečně! První branka přišla asi v půlce první půle. Koníř nádherně zatáhl balón po straně, nádherně přihrál před branku a Jaša poprvé uklidil míč za záda brankáře ZŠT. O několik minutek později už jsme vedli o 2 branky. Marek udělal dvě zasekávačky na půli hřiště, našel volného Jašu a ten o tyčku napodruhé překonal brankáře Minaříka. Do konce první časti hry jsme si vytvořili ještě několik šancí, ale bohužel na našem skóre se to neprojevilo a tak poločas skončil 2:0. Druhý poločas jsme soupeře zatlačili na jejich půlku a snažili se přidat další góly, ale bohužel naše pokusy končily v náruči brankáře Minaříka nebo na konstrukcích branky. Soupeř hrozil především protiútoky, ale naštěstí nebyl dost důrazný v koncovce. Asi 10 minut před koncem Jaša završil svůj brankový koncert 3 brankou. V závěru utkání skrytou střelou vzal Kosák našemu brankáři čisté konto! V tomto utkání jsme zaslouženě získali 3 body, jelikož soupeř toho proti nám  moc nepředvedl.

6.Kolo 13.5.2010

FC Finlandia Doubrava "A" : VŠP Jihlava

Výsledek: 2:4( 1:2)

Sestava:Chlupáček,Kousal,Procházka(C),Mišta,Tymkovič,Marek,Svoboda,Koníř,Votava,Jaša

Branky:Koníř,Votava – Chmelík 2x,Dvořák,Beneš

Komentář: V 6. kole jsme narazili na souseda v tabulce. VŠP získala z 5 . kol stejný bodový zisk jako my. Čekal se tedy vyrovnaný zápas! Ale od úvodu zápasu jsme měli problém s pohybem hráčů VŠP, jejich kombinace byli velmi nápadité a jenom díky našemu brankáři jsme po 10 minutách prohrávali 1:0, postupem času se hra vyrovnávala a nám se podařilo vstřelit vyrovnávací gól na 1:1 zásluhou Koníře. Do půlky však Chmelík dokázal vrátit vedení na stranu VŠP. Do druhé půlky jsme nastoupli s jasnou taktikou, dobře pokrývat hráče soupeře a pokusit se otočit zápas. Po několika minutách druhé půle se nám podařilo vyrovnat zásluhou Votavy. Poté hra byla poměrně vyrovnaná, šance byli k vidění na obou stranách. Asi 8 minut před koncem soupeř předvedl nádhernou kombinační akci po které Dvořák nekompromisně skóroval. V závěru utkání nám soupeř přidal ještě jeden gól, to když nám utekl Chmelík, který přeloboval našeho brankáře. Myslím, že soupeř byl lepší(po kombinační stránce) a zasloužil si vyhrát.

Napsali o nás:

Velmi vyrovnané utkání vysokoškoláků a Doubravy bylo k vidění od počátku zápasu. Přesnější střelu měli ale "mladíci z vejšky", kteří dokázali trefit odkrytou bránu svého soupeře. Ačkoliv Doubrava také nezůstávala pozadu na bodový zisk to už nestačilo.